Změny ve vydávání řidičských průkazů

Pokud jsme si něco přáli ve vztahu k řidičskému průkazu, tak mít možnost vyřídit si ho na libovolném úřadě obce s rozšířenou působností. Od 1. července 2018 se toto přání stává skutečností. Nadále platí, že výměna dokladu, jemuž končí platnost, je zdarma a nově nemusíte pro řidičák chodit už ani s fotkou. Řekneme si ale i o dalších novinkách, které nový způsob vydávání řidičských průkazů přináší.

Číst dál...

Ulice Šumperka zdobí nový mobiliář

Obyvatelé Šumperka se v měsíci dubnu dočkali nového mobiliáře v centru města. Mobiliář byl pořízen v rámci tzv. participativního rozpočtu pro rok 2017, kdy obyvatelé města měli možnost přímo rozhodovat o tom, jakým způsobem město investuje částku ve výši půl milionu korun. V anketě zvítězila se 196 hlasy možnost pořízení nového mobiliáře. Do ankety se zapojilo 595 lidí.

Číst dál...

Úřad otevřel dveře veřejnosti

Ve čtvrtek 24. května uspořádal městský úřad Šumperk historicky první Den otevřených dveří úřadu. Přes 400 návštěvníků si mělo možnost na úřadovně v Jesenické ulici prohlédnout zkušební místnost řidičů, monitorovací stanici městské policie, stavební archiv a seznámit se s činností jednotlivých odborů městského úřadu. Připraven byl i bohatý program pro děti.

Číst dál...

Komunální služby přecházejí od 1. července na město

Od 1. července 2018 bude komunální služby ve městě Šumperku zajišťovat Městský úřad Šumperk prostřednictvím nově vzniklého oddělení komunálních služeb v rámci odboru majetkoprávního. Z Podniků města Šumperka a.s. tak na městský úřad přejde agenda týkající se správy a údržby veřejné zeleně, komunikací a chodníků, veřejného osvětlení, pohřebišť, vodních toků a městského informačního systému.

Číst dál...

Slavnosti města Šumperka 2018

Začátkem června se v Šumperku opět připomene významná historická událost – tzv. Šumperský sněm z roku 1490, kterou oslaví kulatý dvacátý ročník Slavností města Šumperka 2018. Ten se letos protáhne opět do tří dnů, první večer proběhne open-air divadelní představení, druhý den bude patřit zejména dětem a také muzice a třetí den se ponese v duchu tradičních oslav s historickou tematikou. Ta bude věnována středověku i připomínce stého výročí založení samostatného československého státu. Slavnosti letos také usilují o získání certifikátu JESENÍKY® originální produkt.

Číst dál...

REKLAMA