Obyvatelé Šumperka se v měsíci dubnu dočkali nového mobiliáře v centru města. Mobiliář byl pořízen v rámci tzv. participativního rozpočtu pro rok 2017, kdy obyvatelé města měli možnost přímo rozhodovat o tom, jakým způsobem město investuje částku ve výši půl milionu korun. V anketě zvítězila se 196 hlasy možnost pořízení nového mobiliáře. Do ankety se zapojilo 595 lidí.

 

REKLAMA

Na pěší zóně v ul. Gen. Svobody a na Hlavní třídě bylo instalováno celkem 33 laviček, 6 stojanů na kola a 18 odpadkových košů v jednotném vizuálním stylu. Mobiliář byl zakoupen v zimě loňského roku. Letos k nim přibylo dalších 6 odpadkových košů a 5 stojanů na kola. „V dalších letech město plánuje pokračovat v pořizování nového mobiliáře v jednotném vizuálním stylu i do dalších ulic města. Děkuji tímto občanům, že se zapojili a využili možnost spolurozhodovat o tom, jakým způsobem město částku využije a pomohli tak zkvalitnit prostor Hlavní třídy a přilehlých ulic,“ sdělil místostarosta města Tomáš Spurný. 

I v letošním roce mohli občané rozhodovat o částce 750 000 korun. Do ankety se zapojilo 1071 lidí a z nabízených možností zvítězil dětský parčík u šumperského divadla.

REKLAMA