REKLAMA

S novou atrakcí vítá v letošní letní sezóně své návštěvníky olomoucký plavecký stadion. V poslední den letošního školního roku otevírá pro své návštěvníky novou téměř devět metrů vysokou toboganovou věž. Školáci si ji navíc v pátek 29. června užijí s výhodami. Pokud donesou vysvědčení s vyznamenáním, mají vstup do areálu plaveckého bazénu zdarma. Ostatní mají v tento den po předložení vysvědčení třicetiprocentní slevu ze vstupného.

 

„Výstavba nové toboganové věže je další klíčovou etapou postupné modernizace plaveckého stadionu. Délka dráhy toboganu je 77 metrů, výška věže přesně 8,8 metru a sklon má 11,4 procenta,“ objasnil parametry nové vodní atrakce investiční náměstek primátora Filip Žáček. Součástí toboganové dráhy jsou i transparentní díly skluzavky, což, věřím, přispěje k ještě větší popularitě u návštěvníků plaveckého areálu,“ doplnil.

REKLAMA

Nová toboganová věž je navržena v podobné konfiguraci jako předchozí věž s hlavním důrazem na životnost stavby. Betonové konstrukce jsou stěrkované s důrazem na odvod vody a protiskluzovou úpravu. „Součástí stavby jsou nové podpůrné sloupy a kotvení toboganové dráhy. Rozdíl je v použitých materiálech, kdy nové řešení slibuje vysokou odolnost a životnost zařízení,“ popisuje investici města v celkové výši téměř 25 milionů korun náměstek Žáček.

Stavbě toboganové věže předcházela demolice té původní, jejíž technický stav již další provoz neumožňoval. Důvodem byl havarijní stav konstrukce a vysoký stupeň koroze. Samotné stavební práce na nové vodní atrakci znamenaly nejen vlastní výstavbu dráhy a věže, ale i dodávky a montáže zařízení pro vytápění, novou vzduchotechniku, dodávku zařízení zdravotně technických instalací, elektroinstalací i úpravu technologie vody k tobogánu a dojezdovému bazénu.

Výstavba toboganové věže je pokračováním modernizace plaveckého areálu, který se těší přízni jak sportovní, tak i široké veřejnosti. „Slunečné počasí a vysoké teploty nám umožnily zahájit letošní letní sezónu už začátkem června. Nyní se k tomu přidává i nová vodní atrakce, která jistě přiláká zájem dalších návštěvníků,“ uvedl za správce areálu společnost Olterm & TD Olomouc předseda představenstva Pavel Dostál. „V poslední školní den jsme navíc opět pro školáky, kteří přinesou vysvědčení s vyznamenáním, zajistili vstup do areálu plaveckého stadionu zdarma. Ostatní mají v tento den po předložení vysvědčení třicetiprocentní slevu ze vstupného. Všichni jsou srdečně zváni,“ vybízí Pavel Dostál.

Olomoucký plavecký stadion se řadí k nejnavštěvovanějším sportovně rekreačním zařízením ve městě, kam ročně zavítá na 300 tisíc návštěvníků. Loni prošla modernizací vnitřní část plaveckého areálu, která spočívala v rekonstrukci hlavního vstupu, šaten a vzduchotechniky.

REKLAMA