OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kouzlo tradic ve výlohách v Polně

Tento rok se Husovo náměstí v Polné proměnilo v unikátní adventní výstavu pod názvem "Od adventu do Tří králů". Loni byli k vidění betlémy, letos jsou lákadlem výlohy plné svatých, lidových obyčejů a pranostik. Od zahájení tradičních adventních oslav nabízí výlohy návštěvníkům při nákupním shonu příležitost zastavit se a ponořit se do hlubšího poznání našich tradic a kultury.

Číst dál...

Vánoční radosti v krabici od bot

Krabice od bot je akce Diakonie s třináctiletou tradicí, dnes jde o největší sbírku vánočních dárků v Česku. Do toho to projektu se zapojila i Montessori škola v Polné.

Číst dál...

Veřejnost byla přítomna při projednání o úložišti

V kulturním domě v Dolní Cerekvi proběhlo projednání stanovení průzkumného území pro zvláštní zásahy do zemské kůry. K jednání se zástupci dotčených obcí a se správou úložišť radioaktivních odpadu mělo původně dojít za zavřenými dveřmi. Na žádost zástupců obcí byl umožněn na jednání přístup i veřejnosti.

Číst dál...

Advent v Polné

Během adventu se v Polné konají různé kulturní akce, včetně koncertů, výstav a divadelních představení. Tyto akce často zahrnují místní umělce a hudebníky a jsou přístupné pro všechny věkové skupiny.

Číst dál...

Příprava na advent v Polné

O prvním prosincovém víkendu, zahájení adventního času, se města a obce na Vysočině proměňují do vánočního kabátu. Obzvláště náměstí v Polné se stává centrem adventních oslav, s tradičním vánočním stromem jako středobodem.

Číst dál...

Profesionální hasiči v Polné slaví 40 let

Tradice hasičů v Polné je dlouhá, první Sbor dobrovolných hasičů byl založen již v roce 1873. První profesionální hasiči sloužili v Polné od roku 1983. Letos v říjnu profesionální hasiči ze stanice Polná oslavili 40 let od svého založení.

Číst dál...

REKLAMA