Vznikla jako jedna z prvních v republice a nyní prošla rekonstrukcí. Řeč je o bikrosové trati zdejšího klubu, kde o tomto víkendu proběhnou závody Moravské ligy. Úpravu areálu finančně podpořilo město, ministerstvo školství i samotný Bikros klub Jeseník.

 

REKLAMA

„Dráhu jsme postavili před více než dvaceti lety ještě dle svazarmovských parametrů. Postupně jsme ji upravovali dle světových trendů, ale bohužel měla od začátku vrozené vady jako příliš krátkou první rovinku a nezpevněné zatáčky,“ popisuje stav závodiště místopředseda Bikros klubu Jeseník Petr Labounek. Rekonstrukce, která začala vloni, skončila tento měsíc. „Například jsme přesunuli startovní pahorek, položili zde zámkovou dlažbu, odvodnili start a provedli terénní úpravy. První zatáčku jsme zpevnili rovněž zámkovou dlažbou,“ komentuje stavební činnost Petr Baršč z Technických služeb Jeseník, které měly na starosti odborné práce. Do modernizace areálu se zapojily i další firmy včetně samotného klubu. „Ruku k dílu přiložili všichni aktivní členové, kteří mají děti v našem oddílu. Proběhlo zde velké množství brigád,“ chválí místopředseda klubu. Jak dále poznamenal, výhledově se zamýšlí dokončit zpevnění druhé a třetí zatáčky. Většina tratí v republice už totiž má zatáčky upravené, což je jedním z parametrů  pro pořádání mezinárodních závodů.

Bikrosový areál slouží nejen pro tréninkovou a závodní činnost místních členů klubu, ale také veřejnosti. Ta je zvána na víkendové závody Moravské ligy v Jeseníku. „V sobotu 23. června začínají tréninky v 10 hodin, závod odstartuje ve 13 hodin. O den později trénink proběhne od 9 hodin a soutěž v 11 hodin,“ dodává Petr Labounek. A určitě se bude na co dívat, neboť Jeseník slaví v tomto sportu velké úspěchy u nás, i v zahraničí.

Celkové náklady na rekonstrukci bikrosového areálu, který je majetkem města, představují zhruba 800 tisíc korun. Jeseník podpořil sportovce částkou 400 tisíc korun, zbytek tvoří dotace z ministerstva školství prostřednictvím ÚAMK a příspěvek jesenického bikrosového klubu.

 

REKLAMA