REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dostihyPrestižní finále jezdecko-vozatajských závodů Zlaté podkovy se od 20. do 22. srpna uskuteční v areálu humpoleckého školního statku v Dusilově. Na letošním pětačtyřicátém ročníku se podle pořadatelů setká přes sto čtyřicet nejlepších koní a jezdců celé České republiky i ze Slovenska. Tomuto finále předcházelo jedenáct kvalifikačních závodů, které jsou podmínkou účasti na Zlaté podkově.

Humpolec nabídne jezdcům, koním i divákům kvalitní zázemí. „Místním příznivcům jezdeckého sportu se podařilo vybudovat velice kvalitní trať pro soutěže všestrannosti i spřežení. Finále Zlaté podkovy obohatí také další discipliny. Diváci se mohou těšit na dvojspřeží pony, soutěž ve zručnosti tahu klády, výstavu lam a bude vyhodnocena i soutěž KMK a přehlídka výkonných koní plemene Český teplokrevník,“ vypočítává jeden z hlavních pořadatelů Jiří Klubal.
Pořadatelem soutěže je obecně prospěšná společnost Soutěže podkovy, která vznikla v roce 1996. Jejími zakladateli jsou Město Humpolec, místní Školní statek, Česká zemědělská akademie a Jezdecký klub Humpolec.

Jezdectví: sport nejen pro muže, ale i pro ženy
Tradice jezdectví má v Humpolci bohaté kořeny a Zlatá podkova patří k nejvýznamnějším akcím Vysočiny. Za téměř půl stoletou historii Zlaté podkovy stanuly na nejvyšším stupínku pouze čtyři ženy. Poprvé se v mužské konkurenci prosadila po devětatřiceti letech soutěže Kateřina Tumpachová, která finále ovládla v roce 1994. Naposledy se něžné pohlaví radovalo z vítězství před dvěma roky, kdy již popáté triumfovala Radka Dvořáková. Ta patří i letošním roce mezi největší favority.
Jezdectví přestává být doménou mužů a stále více se v něm prosazují právě ženy. Ty se věnují jezdectví nejen rekreačně, ale často se vydávají i na závodnickou dráhu.
REKLAMA