REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Devět finalistů z dvanácti zná turnaj v plážové kopané pro hráče do devíti let – E.ON Beach Junior Cup. Po kvalifikačních turnajích v Brně, Českých Budějovicích a Pelhřimově se radují z postupu Tatran Kohoutovice, FC Sparta Brno, RAFK Rajhrad, FC MAS Táborsko, SK Dynamo České Budějovice, Slovan Sokol Jindřichův Hradec, Bohemians Praha 1905, 1. FC Batelov a Slovan Kamenice nad Lipou.

„E.ON Beach Junior Cup se hraje na čtyři kvalifikace a závěrečné finále, které 3. prosince přivítá energeticky úsporná hala Beachwell v Pelhřimově,“ upřesnil Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. „Poslední čtvrtá kvalifikace se uskuteční 16. dubna v další energeticky úsporné E.ON Beach Areně v Praze.“

REKLAMA

V základní skupině pelhřimovské kvalifikace se v áčku potkali oba zástupci ligových týmů – Bohemians 1905 a Vysočina Jihlava. Téměř domácí Jihlava ale ve vzájemném souboji těsně prohrála 0:1 a kvůli horšímu vzájemnému zápasu s Bedřichovem nakonec skončila ve skupině na čtvrtém místě. Překvapil naopak 1. FC Batelov, který postoupil do semifinále spolu s Pražany. Zajímavostí je, že Batelovu stačilo na sedm bodů vstřelit jen dvě branky.

V béčku byla suverénní Kamenice nad Lipou, která ani jednou neprohrála. Do semifinále z druhého místa postoupil Slavoj Třešť, který o svou pozici musel hodně bojovat. Rozdíl mezi ním a posledním Pacovem byl pouhé tři body. V semifinále pak ale Kamenice poprvé narazila, když ji Batelov přehrál těsně 2:1. Ve druhém semifinále potvrdili dominanci ze základní skupiny hráči Bohemians a Třešť porazili 4:1.

Fináloví soupeři se spolu utkali již v základní skupině, ve které Bohemians vyhráli nad Batelovem 5:0. Finále bylo mnohem dramatičtější. První třetina skončila bez branek a až ve druhé části Bohemka prostřelila brankáře. Vedení si pak pohlídala i ve třetí třetině. Po celý turnaj byla fotbalově nejlepší, na čemž se shodli i diváci a po zásluze si odvezla největší pohár pro vítěze třetího kola kvalifikace E.ON Beach Junior Cupu.

„Turnaj byl hodně netradiční a super. Jsem rád, že jsme obstáli, protože to bylo hodně o síle. Ukázala se i fotbalovost a bylo to fajn zpestření. Kluci hráli plážovou kopanou už minulý rok, takže věděli, co to obnáší. Rádi jsme přijeli,“ řekl trenér Bohemians Praha 1905 Matěj Lačný.

„Vůbec jsme nečekali, že bychom mohli uhrát druhé místo. Máme obrovskou radost. Musíme poděkovat organizátorům, že něco podobného dělají. Hráči si vyzkoušeli něco jiného a celý turnaj nás mile překvapil,“ řekl trenér Batelova Jan Herza.

REKLAMA