OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Proces výchovy fotbalové mládeže v Kraji Vysočina se dočkal výrazného ocenění a zároveň velké šance na další rozvoj. Líheň, která české reprezentaci vychovala Matěje Vydru, Theodora Gebre Selassieho, Stanislava Tecla, Jana Kopice, Jana Klimenta či Lukáše Masopusta, od 1. července 2018 získala statut Vrcholové sportovní centrum mládeže. To je zkráceně označováno jako Klubová akademie a své fungování s podporou FAČR zahajuje pouze v deseti centrech po celém Česku.

 

REKLAMA

„Projekt fotbalových akademií byl spuštěn v roce 2015 zahájením činností Regionálních fotbalových akademií (RFA) pro hráče v kategoriích U14 a U16. V Kraji Vysočina našla RFA své působiště v Jihlavě, a to v logické symbióze s naším klubem. Jednalo se o obrovský úspěch projektu podporovaného Krajským fotbalovým svazem Vysočina, Krajem Vysočina a Statutárním městem Jihlava. Nesmírně mne těší, že tříletá poctivá a obětavá práce lidí v naší RFA vedla Fotbalovou asociaci ČR k tomu, že našemu klubu v rámci navazujícího projektu klubových akademií přidělila status Klubové akademie (KA). Ta pokrývá ostatní věkové kategorie napříč celým klubem s důrazem na navazující dorostenecké kategorie do 16, 17, 18 a 19 let,“ okomentoval přidělení KA ředitel klubu Jan Staněk.

Klubový šéf svá slova dále doplnil: „FKM Vysočina Jihlava se dostal do prestižní společnosti pouhých 10 českých klubů a měst, které se mohou tímto statusem pyšnit. Zisk akademie je velkým vyznamenáním pro náš klub a jsem přesvědčen, že je to zároveň obrovské vyznamenání a reklama také pro náš kraj a naše město. Přidělení akademie je pro náš klub obrovský závazek, protože budeme neustále sledováni celou republikou, zda jsme schopni si udržet vysokou úroveň práce s mládeží. Pevně věřím, že to bude závazek také pro Kraj Vysočina a Statutární města Jihlava v tom smyslu, že budou nadále podporovat naši mládež a naši akademii, neboť pro udržení vysoké úrovně práce s mládeží bude jejich materiální podpora nenahraditelná.“

Šéftrenérem klubové akademie se stal Roman Kučera, jenž má bohaté zkušenosti při vedení jihlavských dorosteneckých a juniorských týmů a v letech 2014-2016 působil na lavičce prvoligového FC Vysočina. Právě on byl pověřen sestavením realizačního týmu a trenérským vedením jihlavské klubové akademie: „Získali jsme jedinečnou možnost zajistit pro tréninkový proces FKM Vysočina Jihlava výrazně větší počet profesionálů, než tomu bylo doposud. Například v dorostenecké kategorii budeme disponovat třemi profesionálními trenéry jednotlivých týmů a dále pak trenérem brankářů, kondičním trenérem a fyzioterapeutem na plný úvazek. Vedle vlastní tréninkové přípravy bude kladen velký důraz na výživový režim fotbalistů a na zdravotně-preventivní a psychologickou péči o ně. V těchto důležitých oblastech bude akademie spolupracovat s odbornými specialisty,“ uvedl Kučera.

REKLAMA